Aktualności

3 – 14 lutego 2014 – FERIE ZIMOWE

Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku podczas ferii. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, zapoznajcie się z radami przygotowanymi przez Komendę Główną Policji.

http://www.policja.pl/pol/kgp/biuro-prewencji-i-ruch/aktualnosci/50036,dok.html

 

sochi

XXII ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE SOCZI 2014

XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie – odbędą się w rosyjskiej miejscowości Soczi w dniach 7–23 lutego 2014 roku. Zawody oprócz Soczi odbędą się również w Krasnej Polanie.

Będą to pierwsze zimowe igrzyska w Rosji. W 1980 roku organizatorem letnich igrzysk była stolica Związku Radzieckiego (obecnie Rosji) – Moskwa.

Uczestnicy zimowych igrzysk w Soczi w 2014 roku rywalizować będą w 98 konkurencjach w 15 dyscyplinach sportowych. Po raz pierwszy w historii na igrzyskach zostaną rozegrane następujące konkurencje: Narciarski i snowboardowy Slopestyle, narciarski halfpipe, snowboardowy slalom specjalny, skoki narciarskie kobiet, rywalizacja drużynowa w łyżwiarstwie figurowym, rywalizacja drużynowa w saneczkarstwie oraz sztafeta mieszana w biathlonie.

WIĘCEJ INFORMACJI O IGRZYSKACH NA: http://www.olimpijski.pl/pl/soczi2014/

sochi2

   
© ALLROUNDER