Aktualności

18 listopada 2011 – Wycieczka do fabryki bombek w Koźminie i Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie

Chętni uczniowie naszej szkoły poznali cykl produkcyjny ozdób choinkowych w fabryce LOTOS w Kożminie Wlkp. Podczas zwiedzania fabryki zapoznali się z etapami wytwarzania bombek- od momentu wydmuchiwania kształtu, aż do dekorowania. Wszystkie bombki to wytwory ręcznej pracy pań zatrudnionych w tym zakładzie.Na pamiątkę pobytu każdy otrzymał bombkę z wypisanym imieniem.

To jeszcze nie był koniec wycieczki.

Fabryka bombek

Dalej było zwiedzanie leśnych obiektów Gołuchowa i specjalne zajęcia z edukacji przyrodniczoleśnej. Ośrodek Kultury Leśnej udostępnił nam zwiedzającym cztery wystawy stałe w dziewiętnastowiecznych budynkach „Oficyny", „Powozowni" i „Owczarni". Na pamiątkę uczniowie otrzymali książeczki z pamiątkowym stemplem.

Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

Gołuchów

   
© ALLROUNDER