Aktualności

9 stycznia 2014 – WOŚP w naszej szkole

W dniu 9 stycznia 2014 roku w naszej szkole odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbierała pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Orkiestra grała już po raz 22, a w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim – po raz czwarty. Przewodniczącą sztabu w naszej szkole była jak zawsze p. Magdalena Jończak, a wolontariuszami p. A. Fiałkowska, p. M. Mydlak, p. D. Czubak oraz uczniowie D. Pawlak oraz R. Jończak.

Podobnie jak w latach poprzednich nasi uczniowie mieli możliwość zakupienia zarówno w czasie trwania całej imprezy jak i po jej zakończeniu kawałka pysznego ciasta i napoju za symboliczną kwotę.

W Sali gimnastycznej została zorganizowana dla całej społeczności szkolnej dyskoteka podczas której odbyła się licytacja, na którą z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie i nauczyciele. Licytacja byłą bardzo zacięta. Uczniowie przebijali minimalne kwoty na równi z nauczycielami i rodzicami.

Prowadzący licytację p. Daniel miał pełne ręce roboty, a emocje udzielały się wszystkim zebranym na sali. Oprócz zbiórki w naszej szkole wolontariusze udali się również do dwóch innych szkół w Ostrowie i tam również kwestowali.

W sumie zebraliśmy rekordową kwotę 1.204,01 zł. Cała kwota została przekazana na konto fundacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną życzliwość i wsparcie. Sie ma!!!

wosp

   
© ALLROUNDER