Aktualności

9 grudnia 2013 – Zajęcia w Filii nr 7 Biblioteki Publicznej im. S. Rowińskiego

bibliotekaW dniu 9 grudnia 2013r. uczniowie naszej szkoły z klas IV u B i II GuB  pod opieką nauczycieli uczestniczyli w zajęciach z biblioterapii odbywających się w Bibliotece Dziecięcej. Były  to już kolejne zajęcia zorganizowane dla uczniów naszej szkoły przez Panią Renatę Szymańską.

Na cykl wizyt  o charakterze edukacyjno-literackim składają się lektury krótkich tekstów różnych autorów piszących dla dzieci, wzbogaconych zabawami plastycznymi oraz zabawami interaktywnymi z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. W pracy spotkań zawsze uwzględnione są zajęcia tematyczne związane z porą roku, zwyczajami, świętami itp.

Tematem dzisiejszych zajęć były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Najpierw  pani bibliotekarka przeczytała książkę „Cichutko Mikołaju”. Następnie uczniowie brali udział w wykonywaniu poszczególnych zadań: ozdabianiu choinki, pierników oraz  „wirtualnym” ubieraniu Mikołaja. Dodatkową atrakcją było użycie tablicy interaktywnej. Zajęcia bardzo wszystkim bardzo się podobały.

biblioteka a

   
© ALLROUNDER