Aktualności

26 listopada 2013 – OSTROWSKI DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dyrekcja Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim zaprosiła przedstawicieli naszej szkoły na obchody I Ostrowskiego Dnia Osoby Niepełnosprawnej. Klasy IV UB, I – III oraz III GUA wraz w Dyrektorem naszej szkoły, wychowawcami, opiekunami i rodzicami, wzięli udział w zabawach muzyczno-ruchowych i warsztatach integracyjnych.

Przygotowane występy uczniów z klas integracyjnych Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 5, naszej szkoły oraz Gimnazjum Spółdzielni Oświatowej oglądali zaproszeni goście: Andrzej Baraniak - Sekretarz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Przemysław Krysztofiak - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym oraz  Andrzej Kornaszewski - Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu.

Nasi starsi uczniowie zaprosili wszystkich do obejrzenia filmu o naszej szkole. Młodsi odśpiewali piosenkę z elementami Makatonu – języka gestów i symboli, wciągając do zabawy całą publiczność. Największą atrakcją okazał się występ magika Carlosa, a dla rodziców i nauczycieli spotkanie z pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i wykład „Praca z dzieckiem nadpobudliwym ruchowo".

Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, kosz słodyczy, a każdy uczestnik dodatkowo OSTRÓSZKO – miejską maskotkę jabłuszka.

ostrowski dzien_osob_niepelnosprawnych_01

ostrowski dzien_osob_niepelnosprawnych_02

   
© ALLROUNDER