Aktualności

28 listopada 2013 - Wieczór Andrzejkowy w Szpitalu przy ul. 3 Maja

Andrzejki to bardzo niezwykły wieczór. Swoją historią sięga starożytnej Grecji, ale wiąże w sobie przedchrześcijańskie tradycje różnych kultur i ziem. 28 listopada w Szpitalu przy ul. 3 Maja, na Oddziale Rehabilitacyjnym dla Dzieci odbył się Wieczór Andrzejkowy. W tym dniu wróżyli sobie wszyscy uczniowie i nauczyciele. Przepowiednie dotykały przeróżnych tematów. Najczęściej dotyczyły uczuć, przyszłych zawodów czy sytuacji materialnej. Przyszłe losy przepowiadano z daty urodzin, wylosowanych kolorów, kwiatów, serc z imionami, jednogroszowych monet, ostrużyn z jabłek i oczywiście z lanego wosku. Ponadto dzieci wzięły udział w Zabawie Andrzejkowej, która była ostatnią okazją do harców przed nadchodzącym Adwentem. Śmiechom i zabawie nie było końca.

andrzejki2013

   
© ALLROUNDER