Aktualności

12 listopada 2013 - DZIEŃ BIAŁO-CZERWONY

12 listopada społeczność uczniowska ZSS obchodziła kolejny już raz „Dzień Biało-Czerwony", związany z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu do szkoły zostali zaproszeni przedstawiciele lokalnego świata sportu, którzy wspólnie z uczniami naszej szkoły wykonywali biało-czerwone kokardy narodowe, zwane również kotylionami.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele:

  • Towarzystwa Sportowego „Ostrovia" - Koszykarki: Małgorzata Czaska, Małgorzata Kudłak, Karolina Żurkowska,
  • Klubu Sportowego „STAL" - Koszykarze: Tomasz Andrzejewski, Łukasz Olejnik, Wojciech Żurawski
  • Towarzystwa Piłkarskiego „Ostrovia 1909" - Piłkarze nożni: Damian Błaszczyk, Błażej Cyfert.
  • Klubu Piłki Ręcznej „Ostrovia" - Piłkarze ręczni: Paweł Dutkiewicz, Łukasz Jaszka, Filip Tarko oraz przedstawiciele zarządu klubu: prezes pan Marek Śliwiński i pani Aleksandra Jaszka
  • Dyrekcja ZSS Pani Beata Serbakowska i Pan Roman Wojtyczka

dzien bialo_czerwony_01

Wspólne wykonywanie kokard umilał występ artystyczny uczniów naszej szkoły, podczas, którego nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych. Na zakończenie spotkania podjęto gości poczęstunkiem w postaci potraw w barwach biało – czerwonych, m.in. był to tort, placek z czerwoną galaretką, galaretka z bitą śmietaną, pomidory z mozarellą i sałatka, przygotowane przez uczniów przy współudziale ich rodziców i nauczycieli.

Dzień Biało-Czerwony jest kontynuacją działań podjętych w latach poprzednich. Należy przypomnieć, iż w ubiegłym roku uczniowie naszej szkoły zrobione przez siebie kotyliony rozdawali posłom i senatorom podczas wizyty w Warszawie. Niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich była także wizyta w Pałacu Prezydenckim, gdzie wspólnie z Parą Prezydencką i znamienitymi gośćmi z pierwszych stron gazet, grupa naszych uczniów wykonywała narodowe kokardy.

Dzień Biało-Czerwony w ZSS to szereg działań, dzięki którym uczniowie mogą lepiej poznać historię i losy swojej ojczyzny oraz zrozumieć na czym obecnie tak naprawdę polega patriotyzm. W czwartek 7 listopada odbył się IX Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej, który zapoczątkował obchody Święta Niepodległości w naszej placówce.

Działania podjęte w naszej szkole cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności, dlatego już zaczynamy przygotowywać się do kolejnych obchodów Dnia Biało-Czerwonego w ZSS.

dzien bialo_czerwony_02

   
© ALLROUNDER