Aktualności

14 października 2013 – Dzień Nauczyciela

14 PAŹDZIERNIKA 2013 roku w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się Uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na uczniów klasy Pierwszej Szkoły podstawowej i gimnazjum oraz uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Siostra Dyrektor z Ośrodka Szkolno -Wychowawczego, Rodzice, na czele z Przewodnicząca Rady Rodziców, Dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych wraz z gronem pedagogicznym i pracownikami administracji. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytując wiersze i śpiewając piosenki. Jednak najważniejszym momentem było Ślubowanie oraz Pasowanie przez Panią Dyrektor mgr Beatę Serbakowską na pełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej . Swój udział w uroczystości mieli również uczniowie klas gimnazjalnych, którzy przygotowali występy artystyczne. Ślubowanie miało na celu pokazanie uczniom korzyści płynących ze zdobywania wiedzy. Przybliżyć szkołę jako miejsce przyjazne i bezpieczne, gdzie oprócz nauki jest czas na zabawę.

Po wysłuchaniu części artystycznej zostały wręczone nagrody dla najbardziej zaangażowanych w życie szkoły nauczycieli . Następnie nauczycielom i Dyrekcji Szkoły wręczono kartki z serdecznymi życzeniami, apel został zakończony podziękowaniem za przybycie uczniów i nauczycieli po czym wszyscy w miłej atmosferze rozeszli się do klas.

W ramach obchodów Dnia Nauczyciela uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim już po raz trzeci mieli możliwość zagłosować na nauczyciela, który ich zdaniem zasługuje na miano "Nauczyciela na szóstkę". Podczas uroczystej akademii zostały ogłoszone wyniki konkursu i tym samym tytuł tegorocznego "Nauczyciela na szóstkę" otrzymała Pani Karolina Czaja. Drugie miejsce zajęła Pani Iwona Bilan, a trzecie miejsce egzekwo Panie Ewa Dziaduś i Beata Zimna.

dzien nauczyciela_01dzien nauczyciela_02

   
© ALLROUNDER