Aktualności

11 października 2013 – Podsumowanie projektu: „Kochane zwierzaki”

W piątek 11 października 2013 uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych gościli w ośrodku jeździeckim „Oxer" we Wtórku, gdzie odbyły się dwie uroczystości - podsumowanie projektu „Kochane zwierzaki", którego zadania były realizowane przez dzieci i młodzież w ciągu całego tygodnia oraz Hubertus. Elementami wspomnianego projektu były m.in.: konkurs plastyczny, zbiórka karmy dla zwierząt i wizyta w schronisku, zajęcia dogoterapii, Dzień Pluszowego Misia, itp., zaś punktem centralnym przedsięwzięcia była wycieczka do Wtórku. Na miejscu dzieci zaprezentowały wiadomości, które zebrały w ciągu tygodnia na temat zwierząt domowych, leśnych, hodowlanych, egzotycznych, ptaków, tj. warunków ich życia, pożywienia, charakterystycznych cech budowy, zwyczajów i różnych ciekawostek. Ważnym punktem całego zamysłu było uświadomienie dzieciom zasad opieki nad zwierzętami w różnych środowiskach, sposobów należytego wobec nich postępowania i utrwalenie właściwych postaw związanych ze stosunkiem do zwierząt oraz codziennym nadzorem i pielęgnacją zwierząt.

 hubertus

W toku spotkania odbywały się liczne zabawy ruchowe i sprawnościowe przy muzyce, dzieci prezentowały piosenki tematyczne połączone z ekspresją ruchową, przeprowadzono wiele konkursów: klasyfikowanie zwierząt wg różnych kategorii, odgadywanie ich odgłosów, rozpoznawanie śladów, części ciała, konturów zwierząt, dobór pokarmu do zwierzaka i wiele innych. Uczestnicy mieli jednocześnie okazję bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami podczas przejażdżki na koniu. Punktem kulminacyjnym zabawy była tradycyjna pogoń za lisem. Wspólnie z uczniami naszej szkoły Hubertusa świętowali podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia Wrzos oraz Domu Pomocy Społecznej. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne upominki oraz ciepły posiłek.

hubertus02hubertus03

 

Dzień ten okazał się niezwykle pogodny, ciepły i udany nie tylko ze względu na sprzyjające warunki pogodowe, ale przede wszystkim z uwagi na miłą, radosną atmosferę, która towarzyszyła wszystkim podczas zabawy.

   
© ALLROUNDER