Aktualności

21 maja 2013 – pieczemy ciasteczka

21 maja 2013 roku klasa IIIA piekła ciastka dla swoich kochanych mam i tatusiów z okazji zbliżającego się Dnia Matki i Ojca. Dzień wcześniej, wraz z wychowawcą, sporządziliśmy listę potrzebnych produktów i wybraliśmy się na zakupy. Następnie robiliśmy ciasto, które włożyliśmy do lodówki, gdzie "odpoczywało" całą noc. We wtorek gotowe ciasto wałkowaliśmy i wykrawaliśmy kwadraty. Na każdym kwadracie trzeba było położyć kawałek jabłka, zawinąć ciastko, położyć na blachę i do piekarnika! Wspaniały zapach roznosił się po całej szkole. Upieczone ciasteczka dekorowaliśmy lukrem i pakowaliśmy. Do każdego prezentu dołączone było czerwone serduszko z życzeniami dla mamy i taty. Nasi rodzice byli zachwyceni naszymi ciasteczkami, które wszystkim bardzo smakowały.

pieczemy

   
© ALLROUNDER