Aktualności

17 maja 2013 – Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja -projekt edukacyjny

9 maja 2013 roku odbył się w naszej szkole apel upamiętniający rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Poprzedził go cykl zajęć prowadzonych metodą projektu. Odbywały się one w dniach 22.04 – 8.05. 2013 r. Celem projektu było uporządkowanie i utrwalenie wiadomości związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja oraz uświadomienie jej znaczenia w dziejach narodu polskiego. W jego realizacji wzięły udział klasy IV- VI szkoły podstawowej, klasy gimnazjalne oraz klasy szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Praca odbywała się w zespołach 3-6 osobowych w siedmiu grupach zróżnicowanych ze względu na wiek oraz poziom trudności zadań. Podsumowanie projektu odbyło się 9 maja 2013 roku. W czasie apelu uczniowie przedstawili czym jest konstytucja, jakie były postanowienia Konstytucji 3 Maja, przedstawili sylwetki jej twórców a także przygotowali krzyżówkę tematyczną oraz plakaty dotyczące powyższej tematyki. Ponadto uczniowie przygotowali gazetkę dotycząca konstytucji.

rocznica

   
© ALLROUNDER