Aktualności

Marzec- czerwiec 2013 - E Twinning w naszej szkole

W marcu 2013 roku nasza szkoła wraz z kilkoma innymi szkołami europejskimi nawiązała współpracę i przystąpiła do realizacji projektu Cameli Vlad z Rumunii pt." Spring flowers „ .Projekt ten daje możliwość zarejestrowanym nauczycielom i uczniom nawiązywanie współpracy ze szkołami z całej Europy. Nam udało się nawiązać taką współpracę.

Z zaprzyjaźnionymi szkołami spotykamy się w wirtualnym świecie, wymieniamy pomysłami i doświadczeniami. Uczniowie klasy I-III z naszej szkoły podczas dodatkowych zajęć realizują przy pomocy nauczyciela poszczególne zadania projektu. Celem działań jest zachęcanie uczniów do poznania wiosennych kwiatów wybranych krajów europejskich, rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku angielskim ,zbieranie informacji o kwiatach oraz poznawanie przyrody i rozwijanie kreatywności .

Plan działań:

marzec- rejestracja na platformie projektu TwinSpace, zapoznanie się

kwiecień- umieszczenie swojego profilu zawierającego ulubione kwiaty w formie prezentacji ,zdjęć, dokumentów tekstowych

maj-zamieszczanie zdjęć ,prac plastycznych, prezentacji PP o kwiatach, legend i zwyczajów związanych z ulubionymi kwiatami

czerwiec- Kwiatowe ABC zawierające zdjęcie i nazwę kwiatów wiosennych w ojczystym języku każdego kraju partnerskiego i w języku angielskim.

etwinning

   
© ALLROUNDER