Aktualności

24 kwietnia 2013 – Dzień Patrona

W środę 24 kwietnia 2013 na obiektach sportowo - rekreacyjnych Piaski Szczygliczka uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim obchodzili Święto Patrona Szkoły.

dzien patrona_01

Dzięki uprzejmości Miejskiego Zakładu Zieleni uczestnicy mogli korzystać z plaży, ogródków z parasolami oraz z boiska wielofunkcyjnego, na którym odbyły się mecze piłki nożnej, piłki ręcznej oraz koszykówki. Uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach tanecznych i fitness, oraz plastycznych gdzie wykonywali portret Janusza Korczaka. Przez cały czas funkcjonował również kącik, w którym uczniowie mogli ozdobić twarz w wybrany sposób. Po pewnym czasie na plaży można było spotkać Indian, czy wymalowanych w barwy narodowe kibiców.

dzien patrona_02

Po emocjonujących rozgrywkach sportowych uczniowie regenerowali siły przy kiełbasce i napojach. Warto również dodać, że przez całą imprezę można było słuchać muzyki i wspólnie śpiewać piosenki korczakowskie. Po chwili wytchnienia uczniowie mogli wziąć udział w grach i zabawach, w których głównym bohaterem była chusta, worki na ziemniaki, ziemniaki czy jajka.

Akcentem finałowym było wypuszczenie najpiękniejszego latawca wykonanego wcześniej przez uczniów. Młodzież długo obserwowała niesionego przez wiatr i balony gdzieś daleko przed siebie.

dzien patrona_03

   
© ALLROUNDER