Aktualności

19 marca 2013 - "Na wiosnę czekamy..."

na wiosne_czekamy_01Dnia 19 marca w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się ogólnoszkolna impreza pod hasłem "Na wiosnę czekamy..."

Na powitanie dzieci zapoznały się z krótką prezentacją multimedialną, która przypomniała i przybliżyła im wszystkie zwiastuny wiosny, zalety i cechy charakterystyczne nastającej pory roku. Prezentacja zawierała również wiele pytań, zagadek, quizów w których dzieci brały aktywny udział.

Następnie dzieci z klas najmłodszych zaprezentowały swoje talenty wokalne - przedstawiły przygotowane przez siebie piosenki wiosenne, porywając do wspólnego śpiewania całą społeczność szkolną.

Śpiew dzieci był taki głośny, że usłyszała go nawet pani wiosna, która przechodziła nieopodal i postanowiła odwiedzić naszą szkołę. Pani wiosna przyniosła ze sobą kosz pełen kolorowych kwiatów, słodkich lizaczków i wspaniałych zabaw, które zaproponowała dzieciom ku ich ogromnej radości.

Kolejnym punktem imprezy był konkurs polegający na zaprezentowaniu wyhodowanych w klasach wiosennych ogródków. Wszystkie były przepiękne i zasłużyły na uznanie wiosny.

Aby tradycji stało się za dość - pani wiosna z wielką radością wyrzuciła do pojemnika na śmieci symbolizującą zimę marzannę i dumna zaczęła panować nad światem obiecując, że wkrótce za jej sprawą z ulic, chodników i trawników zniknie zalegający śnieg i lód, a jego miejsce zajmie piękna, zielona trawa, na której wyrosną kolorowe kwiatki.

Zachęcając dzieci do zdrowego odżywiania w szkolnej świetlicy zostały przygotowane przepyszne smakołyki przygotowane ze zdrowych warzyw i owoców oraz jajek i twarogu. Nasza pani pielęgniarka przedstawiła dzieciom zalety jedzenia warzyw i owoców oraz dała gotowe pomysły na "zdrowe drugie śniadanie". Oprócz wspaniałych sałatek, faszerowanych szynką jajek, twarożków z rzodkiewką i szczypiorkiem, ciemnego pieczywa przygotowane były również talerze ze świeżymi warzywami z których wszystkie dzieci przygotowywały sobie kolorowe kanapki. Oczywiście na koniec wszyscy z wielkim apetytem zjedli zdrowe, wiosennie pachnące drugie śniadanie. Teraz tylko czekamy, aż wiosna spełni swoje obietnice i na dworze zrobi się cieplutko, słonecznie i wiosennie....

na wiosne_czekamy

   
© ALLROUNDER