Aktualności

26 lutego 2013 - VII Dzień Baśniowy

26 lutego 2013r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka odbył się już VII Dzień Baśniowy, którego organizatorami jest Zespół Promocji Rodziny. Tą coroczną imprezą włączamy się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom". W tym roku czytaliśmy wiersze Jana Brzechwy, których bohaterami są zwierzęta. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły pana S. Kempę – weterynarza z lecznicy dla zwierząt wraz z asystentką. Goście czytali na głos dzieciom, ciekawie opowiadali o swojej pracy i o zwierzętach. Jednak gośćmi specjalnymi tego dnia były zwierzęta. Gościliśmy psa, kota, rybkę i dwa urocze szczury. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opiekunów zwierząt, którzy opowiadali o swoich pupilach. Uczniowie mieli okazję pogłaskać zwierzęta, przytulić się i pobawić się z nimi. Na zakończenie wszyscy uczestnicy częstowali się pysznymi ciastkami, które dla uczniów naszej szkoły już po raz kolejny ufundowała cukiernia „Mima" z Ostrowa Wlkp.

dzien basniowy

   
© ALLROUNDER