Aktualności

6 lutego 2013 – Szkolny Bal Karnawałowy

W dniu 6 lutego odbył się szkolny bal karnawałowy, który w nawiązaniu do idei roku Korczakowskiego, realizowany był pod hasłem „Na dworze Króla Maciusia". Uczestnicy zabawy spotkali się w zamkowej sali kolumnowej, którą ozdabiały rycerskie herby, wspaniały królewski tron i postać Króla Maciusia. W pierwszej części zabawy uczniowie poznali zasady nabycia „obywatelstwa" dziecięcego państwa – przejawianie odpowiednich cech, takich jak: koleżeństwo, uczynność, prawdomówność, a także sprawne wykonanie prób, którym zostaną poddani kandydaci na członków dziecięcego państwa. Zadania – konkursy, które towarzyszyły zabawom tanecznym były różnorodne – muzyczne (karaoke), plastyczne, sprawnościowe, z wiedzy o Januszu Korczaku – patronie szkoły i Jego twórczości. Zarówno tańce, jak i zabawy konkursowe sprawiły dzieciom wiele radości. Wszyscy uczestnicy balu otrzymali atrakcyjne nagrody i słodkie upominki.

szkolny bal

   
© ALLROUNDER