Aktualności

1 grudnia 2012 -Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia obchodzony jest światowy dzień walki z AIDS. 34 miliony ludzi na świecie żyje z HIV. 25-35 tys. osób w Polsce. Od 50 do 70% Polaków nie wie o swoim zakażeniu. Zakażają oni 3,5-krotnie częściej niż ci, którzy o infekcji HIV wiedzą. Zatem- Badajcie się!

W naszej szkole uczniowie gimnazjum oraz klas Przysposabiających do zawodu uczestniczyli w apelu poświeconym tematyce HIV i AIDS. Wcześniej młodzież uzupełniała ankietę dotycząca środków odurzających oraz wykonała plakat dotyczący profilaktyki antynikotynowej, antyalkoholowej i antynarkotykowej .Podczas apelu wszyscy uczniowie wysłuchali pogadanki o środkach odurzających oraz AIDS i obejrzeli film edukacyjny pt."Fryzjerzy świata wobec AIDS" . Spożycie alkoholu lub branie narkotyków może być powodem utraty kontroli nad swoim zachowaniem i skłaniać do ryzykownych zachowań co sprzyja zarażeniu się wirusem HIV.

Unikaj ryzykownych zachowań, bo HIV i AIDS może dotyczyć także Ciebie.

Dzięki takim akcjom uczniowie wiedzą jak zadbać o swoje zdrowie i życie, a w sytuacjach zagrożenia wiedzą do kogo się zwrócić o pomoc.

dzien walki_z_aids

   
© ALLROUNDER