Aktualności

9-11 listopada 2012 -Finał Mistrzostw Polski w koszykówkę mężczyzn „SPRAWNI-RAZEM”

W Baryczy i w Końskich (woj. świętokrzyskie) w dniach 9-10-11 listopada 2012 r. na dwóch halach sportowych odbyły się Mistrzostwa Polski w koszykówkę mężczyzn „SPRAWNI RAZEM". We wszystkich województwach odbywały się eliminacje do Mistrzostw. Zwycięzcy z poszczególnych województw zostali zakwalifikowani do kolejnego etapu rozgrywek. Do ćwierćfinału zakwalifikowało się siedem drużyn. Wielkopolskę reprezentowała drużyna z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wlkp. pod opieką trenerską Macieja Maślińskiego i Dariusza Suskiego. Do półfinału przeszły cztery najlepsze drużyny. Wysoki poziom gry i walka do ostatnich minut każdego meczu wzmagały emocje.

Największą ilość punktów dla Ostrowa zdobył Łukasz Misiek, pozostali zawodnicy często zaskakiwali przeciwników rzutami za trzy punkty. Cała ostrowska ekipa uznana została za najsympatyczniejszą drużynę mistrzostw. Kibice z województwa świętokrzyskiego we wszystkich meczach dopingowali naszych zawodników, największe dylematy mieli, gdy na parkiecie spotkały się drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego i z Kielc. Mecz ten przebiegał w wyjątkowo sportowej atmosferze. Zwycięzcą okazał się Ostrów. Na zakończenie meczu nie było gwizdów tylko szczere gratulacje.

W finale tytuł Mistrza Polski zdobyła drużyna z Włocławka – woj. kujawsko-pomorskie, drugie miejsce – Słupsk – woj. pomorskie, trzecie miejsce – Rzeszów – woj. podkarpackie i na czwartym miejscu Ostrów Wielkopolski – woj. wielkopolskie.

Biorąc pod uwagę brak odpowiedniej bazy do szkolenia (brak hali sportowej) drużyna z Zespołu Szkół w Ostrowie Wlkp. nie ustępowała w grze najlepszym drużynom z całej Polski.

Zaznaczyć tu należy, że inaczej się gra i trenuje na otwartym szkolnym boisku i o innej nawierzchni, aniżeli na hali sportowej, dochodzi jeszcze gra tylko w określonych porach roku. Te czynniki nie dają takich samych szans i warunków ostrowskiej drużynie. Mimo tych trudności zakwalifikowanie się drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego do miana czterech najlepszych drużyn w Polsce należy uznać za bardzo duży sukces.

sprawni-razem a

sprawni-razem b

   
© ALLROUNDER