Aktualności

10 listopada 2012 – U Prezydenta RP

prezydent 01W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada 2012, inna, tym razem 20-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych pod opieką nauczycieli i Pani Dyrektor Beaty Serbakowskiej na zaproszenie Pary Prezydenckiej udała się do Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu, by wspólnie z innymi zaproszonymi gośćmi robić kokardy w barwach narodowych.

Wśród zaproszonych do wspólnego przygotowywania kotylionów znaleźli się m. in. prof. Henryk Samsonowicz z prawnuczką, Kinga Rusin z córkami, Magdalena Steczkowska, Natalia Kukulska, Andrzej Młynarczyk, Bartosz Węglarczyk i Marcin Kwaśny, Jacek Lenartowicz. Uczestnicy spotkania, wraz z Parą Prezydencką, zaprosili Polaków do przyłączenia się do radosnych obchodów Święta Niepodległości.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych poczuli się szczególnie wyróżnieni. ponieważ w czasie przygotowywania kokard narodowych siedzieli przy stole z Parą Prezydencką i innymi specjalnie na ta uroczystość zaproszonymi gośćmi. Prezydent Komorowski wraz z małżonką Anną Komorowską wpisali do kroniki szkolnej specjalne podziękowanie. Prezydent pomógł też złożyć podpis swojej malutkiej wnuczce Hani. Do kroniki szkolnej podpisy i życzenia złożyli także zaproszeni na tą uroczystość goście. Na pamiątkę uczniowie otrzymali kotylion zrobiony przez Prezydenta podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim.

Podobnie jak uczestnicy czwartkowej wycieczki do Sejmu, grupa zaproszona do Pałacu Prezydenckiego podczas wizyty w stolicy, zobaczyła najważniejsze zabytki miasta, odwiedziła lotnisko. Na zakończenie pełnej niezapomnianych wrażeń wycieczki cała grupa zjadła obiad na warszawskiej Starówce.

Więcej informacji:

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/marsz-razem-dla-niepodleglej/aktualnosci/art,15,wspolne-przygotowywanie-kokard-narodowych.html

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/410172,prezydent-komorowski-robil-kokardy-narodowe-z-uczniami-i-artystami.html

http://dziendobry.tvn.pl/video/pierwsza-dama-rp-wazne-jest-by-byla-biel-i-czerwien,104,newest,66507.html

prezydent 02

prezydent 03

prezydent 04

   
© ALLROUNDER