Aktualności

5 listopada 2012 – DZIEŃ BIAŁO-CZERWONY

dzien bialo_czerwony_2
Cała społeczność uczniowska rozpoczęła obchody Święta Niepodległości 5 listopada 2012 r., który ogłoszono w szkole „DNIEM BIAŁO-CZERWONYM". Uczniowie i nauczyciele zjawili się w szkole ubrani na biało – czerwono. Najważniejszym punktem dnia było przygotowywanie kotylionów w narodowych barwach.

Akcja ta znalazła poparcie znanych w naszym mieście osobistości. Postanowili włączyć się do akcji i wraz z uczniami przygotować kotyliony:

Pan Starosta Paweł Rajski

Pan Poseł Piotr Walkowski

Pan Poseł Andrzej Dera

Ksiądz Prałat Tomasz Ilski

Siostra Dyrektor Ośrodka Szkolno-wychowawczego Sióstr Elżbietanek Wiesława Jankiewicz

Pan komendant Powiatowej Straży Pożarnej Andrzeja Morta

Pani redaktor Anna Kobielska-Okrój z telewizji ProArt

Pan redaktor Grzegorz Glubiak z Gazety Ostrowskiej

Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Magdalena Jończak

Pani Dyrektor Beata Serbakowska.

Z okazji biało – czerwonego dnia przyjęto gości potrawami w kolorach biało – czerwonych, m.in. tortem, plackiem z czerwoną galaretką, galaretką z bitą śmietaną, pomidorami z mozarellą przygotowanymi przez uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Należy podkreślić, że cała społeczność szkolna włączyła się z wielkim zaangażowaniem w obchody tego święta. Organizatorzy zapewniają, że będzie to już tradycja, obchodzenie święta w ten sposób jest prawdziwą lekcja patriotyzmu.

dzien bialo_czerwony_3

5 listopada był początkiem obchodów Święta Niepodległości w szkole. W czwartek dzięki staraniom Pana Posła Piotra Walkowskiego, 50-osobowa grupa uczniów wyjeżdża na wycieczkę do Warszawy. W Sejmie spotka się z Marszałkiem ,a także rozdawać będzie biało-czerwone kotyliony parlamentarzystom.

W piątek po raz dziewiąty odbędzie Niepodległościowy Turniej Halowej Piłki Nożnej.

Natomiast w sobotę, 19-osobowa delegacja szkoły weźmie udział w przygotowywaniu kotylionów w Pałacu Prezydenckim w towarzystwie Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego i Jego Małżonki.

Podróż do Warszawy w sobotę 10 listopada 2012 r. sfinansuje Pan Starosta Paweł Rajski, oraz sponsorzy: Zakład Usługowo- Handlowy Elektrosprzęt, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Jerzy Stendera, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo Usługowe „MELAR", M3-ELEKTRO.

dzien bialo_czerwony_1

 dzien bialo_czerwony_4

dzien bialo_czerwony_5

dzien bialo_czerwony_6

   
© ALLROUNDER