Aktualności

25 pażdziernika 2012 - „Bezpieczna droga do szkoły”

25 października w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim zrealizowano projekt „Bezpieczna droga do szkoły", którego organizatorem był Zespół Profilaktyki. Jako gościa specjalnego zaproszono przedstawiciela Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim pana Leszka Kątnego.

W projekcie udział brali uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej.

Głównym celem projektu była znajomość zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Uczniowie poszczególnych klas przedstawiali przygotowane przez siebie prezentacje w formie prac plastycznych, recytacji i inscenizacji wierszy oraz piosenek. Oprawę muzyczną zapewnił pan Krzysztof Rybicki i jego zespół wokalny. Uczniowie obejrzeli również film opowiadający o bezpiecznym poruszaniu się w drodze do i ze szkoły.

Całość przeplatana była zagadkami, które dały dzieciom możliwość zdobycia nagród w postaci odblasków, planów lekcji, plakatów i układanek związanych z tematyką bezpieczeństwa. Aktywny udział w imprezie i spontaniczne reakcje uczniów były najlepszym dowodem ich zainteresowania tematyką i formą projektu.

Rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny inspirowany tekstem piosenki „Czy to duże miasto, wioska czy osada, kto uważnie chodzi ten pod nic nie wpada". Laureatami zostali: Artur Dajewski z klasy V oraz Piotr Jeziorski z klasy III.

biezpieczna droga

biezpieczna droga_a

   
© ALLROUNDER