Aktualności

4 lutego 2022 - Przeciwdziałanie cyberprzemocy

Cyberprzemoc, to prześladowanie innych osób za pośrednictwem Internetu i narzędzi elektronicznych, czyli czatów, witryn, e-maili, forów dyskusyjnych, komunikatorów oraz przy pomocy wiadomości sms-ów przesyłanych na telefony komórkowe. To zjawisko staje się coraz bardziej powszechne. Dotyka zarówno osoby dorosłe, dzieci oraz młodzież. Zjawisko cyberprzemocy na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ zdjęcia zrobione ukradkiem, nagrane na telefon komórkowy filmiki, kompromitujące materiały docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Jeśli cyberprzemocą zostanie dotknięta osoba wrażliwa, może to spowodować u niej głębokie traumy psychiczne. Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, poniżej przedstawiamy ulotkę, z której można się dowiedzieć, co to jest cyberprzemoc, jakie są najczęściej występujące formy przemocy, jak radzić sobie i gdzie szukać pomocy gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić infografikę.

   
© ALLROUNDER