Aktualności

14 stycznia 2022 - Dokarmiamy ptaki

W ramach innowacji "Z ekologią za pan brat" uczniowie klas PP w styczniu zajęli się dokarmianiem ptaków. Gdy śnieg otula ziemię ptaki, które u nas zimują ,mają problem ze zdobyciem pokarmu. Najlepsza ptasia stołówka jest karmnik. Uczniowie najpierw zapoznali się ze sposobami dokarmiania ptaków i przygotowali karmniki z materiałów ekologicznych. W karmniki zamieniły się zatem kartony po mleku, wytłaczanki od jajek czy papierowe rolki. Uczniowie wymieszali ziarna ze smalcem i umieścili w kartonikach. Następnie udali się do pobliskich parków aby tam umieścić stołówki dla ptaków. Jadłodajnie dla ptaków zostały powieszone na gałęziach drzew. Uczniowie wykorzystali również karmniki podarowane przez anonimowego darczyńcę dla naszej szkoły .Teraz tylko patrzeć jak pojawią się pierwsi amatorzy ziaren.

ptaki

   
© ALLROUNDER