Aktualności

26 listopada 2021 - Wspólne praktyki Zespołu Szkół Specjalnych oraz Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych

Pod patronatem Starosty Ostrowskiego rozpoczęło się w październiku 2021 roku wspólne przedsięwzięcie dwóch szkół obejmujące naukę zawodów praktycznych. Współpracę nawiązały dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych pani Beata Serbakowska oraz dyrektor Zespołu Szkól Budowlano-Energetycznych pani Honorata Sachowska-Barańczak.

Projekt obejmuje cykl zajęć w Centrum Kształcenia Praktycznego w Ostrowie Wielkopolskim, w którym uczniowie ZSBE odbywają zajęcia praktyczne. Wspólne zajęcia młodzieży ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy ZSS odbywają się w ramach zajęć przysposobienia do pracy i orientacji zawodowej. Przewiduje się cykliczne zajęcia w pracowni budowlanej i stolarskiej. Nauka obejmuje obsługę podstawowych narzędzi stolarskich oraz wykonywanie takich elementów stolarki, jak budki lęgowe, wałki, deski do krojenia, donice. W ramach zajęć budowlanych uczniowie wykonują podstawowe wiązania murarskie.

W jednych z pierwszych zajęć uczestniczył Starosta Powiatu Ostrowskiego pan Paweł Rajski, który wraz z młodzieżą stosował podstawowe wiązania murarskie oraz wycinanie i łączenie elementów stolarskich. Uczniowie klas trzecich technikum i szkoły branżowej pod nadzorem nauczycieli dzielili się wiedzą i doświadczeniem z młodzieżą ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Wspólne działania okazują się być niezwykle efektywne. Gotowe budki lęgowe czekają już na swoich mieszkańców.

"Wspólna nauka i praca daje niezmierne korzyści młodzieży obu szkół. Pragnę podkreślić nie tylko walor edukacyjny tego przedsięwzięcia, lecz także zaspokajanie potrzeby funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Obecny projekt jest także silnym specjalistycznym wsparciem naszych uczniów w drodze do podjęcia świadomej aktywności zawodowej" - powiedziała Beata Serbakowska, dyrektor ZSS.

Przewiduje się systematyczną współpracę obejmującą cykliczne zajęcia angażujące uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i Zespołu Szkól Budowlano- Energetycznych.

praktyki

   
© ALLROUNDER