Aktualności

8 listopada 2021 - IV Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych

W dniu 8. Listopada w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych "Legiony to żołnierska nuta", ze względu na reżimy pandemiczne konkurs odbył się on-line.

Cele konkursu to wspieranie integralnego rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych,

wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej, popularyzacja pieśni patriotycznych i piosenek o tematyce patriotycznej, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego, umacnianie świadomości narodowej, kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność, zachęcanie do wspólnych, ponadpokoleniowych muzycznych spotkań,

przywrócenie zbiorowej pamięci, niektórych zapomnianych już, polskich pieśni patriotycznych, podniesienie świadomości narodowej: wartości moralne, poczucie wartości jednostki, podniesienie poziomu świętowania wydarzeń Ojczyźnianych w środowisku.

Wszyscy uczestnicy wspaniale się zaprezentowali, oto laureaci:

W kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej:

  • Miejsce 1: Dominika W.
  • Miejsce 2: Jakub W.
  • Miejsce 3: Jakub G.

W kategorii klas 7-8 szkoły podstawowej:

  • Miejsce 1: Stanisław M.
  • Miejsce 2: Anna W.
  • Miejsce 3: Natalia K.

Poza konkursem udział wzięła również Liwia S.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

konkurs

   
© ALLROUNDER