Aktualności

25 - 29 października 2021 - Projekt edukacyjny: Ziemniak

Przez tydzień uczniowie realizowali projekt edukacyjny - Ziemniak. Celem projektu było poznanie lub przypomnienie tradycji wielkopolskich dotyczących spożywania i uprawy ziemniaka oraz pochodzenia ziemniaka, integracja uczniów, rozwijanie kreatywności wśród uczniów, kształtowanie postawy prozdrowotnej, organizowanie sytuacji pobudzających uczniów do działania, stworzenie atmosfery radosnych przeżyć i dobrej zabawy, doskonalenie umiejętności kulinarnych, zaznajomienie się z polskimi tradycjami kulinarnymi pt.: „Kariera ziemniaka na polskim stole" oraz doskonalenie umiejętności obierania ziemniaków, ważenia frytek i liczenia pieniędzy .W poszczególne dni uczniowie wykonywali różne zadania –plastyczne ,sportowe ,kulinarne oraz quiz wiedzy o ziemniaku. Wysłuchały pogadanek o tradycjach wielkopolskich dotyczących uprawy i spożywania ziemniaków. Piątek ostatni dzień projektu był dniem frytek . Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na otwarcie stoiska ,przy którym mogły kupić za 1 PLN porcję domowych gorących frytek. Wszystkim taki kulinarny dzień w naszej szkole się spodobał i czekają może na następne...

ziemniak

   
© ALLROUNDER