Aktualności

20 października 2021 - Ewakuacja

W Zespole Szkół Specjalnych przeprowadzono próbną ewakuację dzieci, młodzieży i pracowników szkoły. W trakcie odbywających się lekcji uczniowie usłyszeli dzwonki oznaczające alarm przeciwpożarowy. Ponieważ próbna ewakuacja odbywa się corocznie- starsi uczniowie doskonale pamiętali, jakie procedury obowiązują w wypadku zagrożenia. Najmłodsze dzieci po raz pierwszy uczestniczyły w próbnej ewakuacji. Pracownicy szkoły na bieżąco instruowali ich jakich zasad należy przestrzegać. Dzięki sztucznemu zadymieniu ewakuacja odbywała się w realistycznych warunkach.
Na dźwięk sygnału oznaczającego konieczność ewakuacji
szkoła opustoszała w kilka minut. Wszyscy zebrali się na boisku. Tam sprawdzono liczebność klas i przyjęto raporty nauczycieli.
Całą akcję nadzorowała Straż Pożarna. Wszystko przebiegało bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w razie niebezpieczeństwa.
Po próbnej ewakuacji uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem i wozami strażackimi.

ewakuacja

   
© ALLROUNDER