Aktualności

22 września 2021- Bezpiecznie do szkoły

W Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzono projekt: „Bezpieczna droga do szkoły", którego organizatorem był Zespół Wychowawczo - Profilaktyczny.
W zajęciach udział brali uczniowie Szkoły Podstawowej i Przysposabiającej do Pracy.
Głównym celem projektu było kształtowanie nawyku prawidłowego zachowania się na drodze oraz utrwalenie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Uczniowie obejrzeli film opowiadający o bezpiecznym poruszaniu się, na podstawie którego wspólnie stworzyli „Kodeks bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły".
Całość przeplatana była zadaniami praktycznymi, zagadkami, rozwiązywano krzyżówki. Aktywny udział w imprezie i spontaniczne reakcje uczniów były najlepszym dowodem ich zainteresowania tematyką i formą projektu.

bezpiecznie do szkoly

   
© ALLROUNDER