Aktualności

16 pażdziernika 2012 – ścieżka eMZOludka

16 pażdziernika br. uczniowie klas gimnazjalnych U po raz pierwszy gościli na ścieżce eMZOludka . Ścieżka edukacyjna eMZOludka znajduje się na terenie składowiska odpadów przy ul. Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim .Zwiedzanie ścieżki połączone jest z Eko-lekcją prowadzoną przez przeszkolonych pracowników MZO. Uczniowie zwiedzający ten obiekt dowiedzieli się o sposobach zagospodarowania odpadów, o tym jak z nimi postępować i jak wygląda przekrój składowiska. Przystanków na ścieżce jest siedem, każdy z nich poświęcony innemu zagadnieniu, obok plansz na ścieżce znajdują się także modele pojemników typu igloo, oraz przekrój wysypiska wraz z morfologią odpadów. Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie chętnie uczestniczyli w lekcji oraz oddali do segregacji płyty CD i zużyte baterie. Celem takiej lekcji w terenie jest edukacja i uświadamianie , a wszystko po to, by w przyszłości chronić nasze środowisko, by jak najwięcej odpadów udało się posegregować i przekazać do recyklingu, by jak najmniej trafiało na składowisko odpadów.

Ścieżka jest przystosowana do osób niepełnosprawnych.

Lekcja była udana, a młodzież dowiodła że wiedza o środowisku przełamuje wszystkie bariery. Na zakończenie lekcji każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat pobytu na ścieżce eMZOludka i kolorową zakładkę do książki.

emzo ludek

   
© ALLROUNDER