Aktualności

1 września 2021 - Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

Pierwszy września, to tradycyjnie rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim uroczystość ta miała w tym roku bardzo szczególny charakter.

Za sprawą Fundacji Santander Bank Polska S.A im. Ignacego Jana Paderewskiego z siedzibą w Warszawie tego dnia odbyło się, poza inauguracją, otwarcie „Słonecznej ściany". Cała inicjatywa zrodziła się wiosną tego roku i była odpowiedzią na fakt, że w miastach jest już niewiele miejsca na zieleń. Chcieliśmy to zmienić i naszą zabrudzoną elewację przekształcić w innowacyjny projekt ekologiczny, który poprawi samopoczucie członków naszej społeczności szkolnej, a także mieszkańców miasta. Przyczyni się do zwiększenia koncentracji, zainspiruje i uczyni ludzi przebywających wśród roślin szczęśliwszymi.

Instalacja powstała w ramach programu grantowego „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam Eko".

Otwarcia projektu dokonał Starosta Powiatu Ostrowskiego Pan Paweł Rajski w obecności gości – przyjaciół szkoły, Dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych - Pani Beaty Serbakowskiej, Aleksandry Troszyńskiej, Daniela Czubaka, a także uczniów, rodziców i grona pedagogicznego szkoły.

„Słoneczna ściana" wywołała wiele zachwytu i radości. Elewacja budynku stała się integralną częścią placówki i jej zabudowy. Mamy nadzieję, że czas spędzany wśród zieleni zapewni energię, wyciszenie, doznania estetyczne. Obcowanie z naturą poprawia samopoczucie, rośliny poprawiają jakość powietrza, utrzymują jego wilgotność, filtrują i oczyszczają, a wykorzystanie wody deszczowej ułatwi podlewanie, jest przyjazne i ekologiczne. Co ważne - zaangażuje też w działania naszych podopiecznych w formie aktywnej pielęgnacji i dbałości o zieleń.

santander

   
© ALLROUNDER