Aktualności

Dzień Dziecka 2021

dzien dziecka 328 maja 2021 w naszej szkole odbył się festyn z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Ideą tego sportowo - rekreacyjnego przedsięwzięcia było popularyzowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, a także promowanie idei zdrowej rywalizacji, zdolności współdziałania i wspólnej zabawy dzieci w różnym wieku i poziomie sprawności fizycznej.
Nasi wychowankowie mieli jednocześnie okazję do zdobycia wiedzy o różnych krajach, bowiem impreza tematycznie nawiązywała do nadchodzącego święta i odbywała się pod hasłem „Dzieci świata". Uczniowie poznali warunki życia, kulturę i obyczaje dzieci żyjących w różnych zakątkach świata, przygotowali wspaniałe prace plastyczne, mieli również okazję zobaczyć stroje narodowe różnych państw, m. in. Meksyku, Japonii, Chin, Niemiec, Turcji, Hiszpanii, Indii, Polski. Sami mogli skorzystać z oferty wykonania fotografii w przebraniu w wybrany strój w szkolnej fotobudce.
W ramach rozgrywek sportowych, odbywających się na szkolnym boisku, przeprowadzono liczne konkurencje zespołowe dostosowane do sprawności fizycznej uczestników. Były to m.in. tory przeszkód, gry i zabawy rzutne, skoczne, bieżne, wyścigi na wesoło, itp. Dzieci młodsze uczestniczyły w zabawach z chustą Klanza, kąciku dogoterapii, zajęciach logosensoryki, gdzie było niezwykle kolorowo, wesoło i ......smacznie.
Niewątpliwie, atrakcją spotkania był również mecz koszykówki rozegrany pomiędzy drużyną nauczycieli i uczniów.

dzien dziecka 1

Po zakończeniu konkurencji sportowych na uczniów czekała moc atrakcji na stoiskach rekreacyjnych. Każdy uczestnik festynu mógł się jeszcze dodatkowo sprawdzić w zakresie takich umiejętności, jak np.: „łowienie ryb", gra w kręgle, rzuty ringo, jazda na rowerze, tory przeszkód, rzuty do celu, itp. Wysiłki każdego dziecka zostały sowicie nagrodzone – każdy uczestnik otrzymał atrakcyjną nagrodę (słodycze, zabawki, sprzęt sportowy, artykuły piśmiennicze).
Niespodzianką uroczystości okazała się wizyta Pana Starosty Pawła Rajskiego, który przekazał na ręce naszych uczniów 10 laptopów wraz z niezbędnymi akcesoriami, które zostaną wykorzystane w procesie nauczania/ uczenia się naszych dzieci w kolejnym roku szkolnym. Dodatkowo, każde dziecko zostało osobiście przez pana Starostę obdarowane odblaskowym słoneczkiem.
Podczas imprezy dopisała pogoda, dobre nastroje, radość zabawy, przeżywania wolności i beztroski dzieciństwa.
Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy: miłości rodziców, wsparcia wychowawców, ekscytującego poznawania rzeczywistości, pozytywnych doświadczeń życiowych i poczucia szczęścia.

dzien dziecka 2

   
© ALLROUNDER