Aktualności

15 pażdziernika 2012 - Zajęcia otwarte „Dary jesieni” z udziałem rodziców

15 października 2012r. nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wlkp. B.Zimna i K.Jokiel poprowadziły zajęcia otwarte dla uczniów kl. IVu i IIIA.W zajęciach uczestniczyli chętni rodzice, którzy wraz z dziećmi brali czynny udział we wszystkich działaniach. Tematem zajęć były „dary jesieni", które uczniowie zbierali podczas wycieczki do parku i sadu. Były zabawy ruchowe przy piosenkach o tematyce jesiennej z użyciem chusty animacyjnej, dzieci nazywały „dary jesieni", określały kolor, zapach, wielkość, porównywały, czytały globalnie napisy i dopasowywały je do przedmiotu. Dużo radości sprawiło wszystkim malowanie farbami. Wspólnie stworzyliśmy też „jesienne drzewo", naklejając liście na duży arkusz papieru. Zajęcia zakończyły się konsumpcją owoców, które wszystkim bardzo smakowały.

Na zajęciach wykorzystano różne pomoce i środki dydaktyczne tj.kasztany, żołędzie, jabłka, gruszki, liście, płyty CD z piosenkami, chustę animacyjną, farby, etykiety z napisami. Praca odbywała się w różnych formach: indywidualnie, zbiorowo i w grupach. Działania zostały zaplanowane w oparciu o metody obserwacji, symulacji, praktycznego działania, ekspresji plastycznej i muzycznej, programu komunikacji alternatywnej Makato oraz metodę Klanzy. Stopień trudności zadań był dostosowany do potrzeb i możliwości każdego dziecka, wykorzystując jego mocne strony. Praca przebiegała w atmosferze zabawy, a każdy z uczestników osiągnął sukces.

dary jesieni

   
© ALLROUNDER