Aktualności

15 marca 2021 - Klasa III PPA w Kaliszu

15 marca klasa III PPA wybrała się na wycieczkę do Kalisza. Uczniowie mieli możliwość bliższego poznania najstarszego miasta w Polsce. Największą atrakcją wyjazdu była wizyta w muzeum im. G. J. Osiakowskich. Muzeum tworzy 11 sal wystawowych z eksponatami i pamiątkami związanymi z Kaliszem i jego mieszkańcami, urządzonych w piwnicach zabytkowej kamienicy. Znajduje się ono w miejscu, gdzie kiedyś była dzielnica żydowska. W muzeum znajdują się zbiory, gromadzone przez kilkadziesiąt lat przez Andrzeja Banerta. W kilku salach pokazano rozmaite dokumenty, przedmioty i sprzęty domowe dokumentujące losy mieszkańców Kalisza. Najstarsze eksponaty pochodzą z XVIII wieku, najnowsze z czasów współczesnych. Po wizycie w muzeum uczniowie zobaczyli jeszcze centrum miasta oraz ratusz miejski. Na zakończenie wycieczki udali się do Mc Donald's. Po kilku godzinach spędzonych w Kaliszu, pełni wrażeń wrócili autobusem do Ostrowa.

wycieczka

   
© ALLROUNDER