Aktualności

9 lutego 2021 – XI Dzień Bezpiecznego Internetu

Po raz jedenasty w naszej szkole obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzięki specjalnym prezentacjom uczniowie co roku poznają zagrożenia, jakie mogą wiązać się z korzystaniem z sieci globalnej, ale też dowiadują się, jak lepiej wykorzystywać to medium. I w tym roku podczas obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu mieli oni okazję kolejny raz przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa oraz wymienić pozytywne strony korzystania z Internetu w smartfonach: oprócz rozmów telefonicznych to pisanie wiadomości tekstowych, słuchanie muzyki, korzystanie z gier, kalkulatora, oglądanie filmików, sprawdzanie pogody i wiele innych. Uczniowie utrwalili sobie także zasady korzystania z telefonów komórkowych, odtwarzaczy i innych sprzętów elektronicznych w szkole. Z okazji DBI ogłoszono również Międzyszkolny Konkurs Informatyczny Promujący Bezpieczny Internet. Specjalnym zadaniem tegorocznego konkursu jest przygotowanie w zespołach 3-osobowych książeczki pt. Smartfon, jak korzystać z niego z umiarem? Tegoroczny międzyszkolny konkurs odbywa się korespondencyjnie. Rozstrzygnięcie nastąpi za miesiąc.

dbi

   
© ALLROUNDER