Aktualności

14 - 15 grudnia 2020 - Logorytmika

14 i 15 grudnia odbyły się zajęcia logorytmiczne. Logorytmika – ruch słuch słowo© to metoda wspierająca rozwój mowy i kompetencji językowych u dzieci poprzez zabawy ruchowe, słuchowe i słowne. Uczniowie usprawniali koordynację wzrokowo – ruchową, ruchowo – słuchową, słuchowo – ruchowo – wzrokową. Doskonalili motorykę małą i rozwijali orientację w przestrzeni i schemacie własnego ciała. Zajęcia wprowadziły uczniów w czas świąteczny. Mimo, że za oknem nie było śniegu, na sali było biało. Uczniowie zamienili się w aniołki. Ugotowali zupę jarzynową i upiekli pierniczki. Wyruszyli w podróż i natrafiali na stacje, na których czekały najrozmaitsze zadania do wykonania. Na pierwszej stacji układali świąteczne puzzle. Na drugiej lepili bałwana. Na trzeciej ozdabiali bombki, które ze sobą zabierali. Czwarta stacja dotyczyła nakrywania do wigilijnej wieczerzy. Uczniowie super się bawili.

logorytmika

   
© ALLROUNDER