Aktualności

12 pażdziernika 2012 – Jesienne przysmaki klasy PP

Aby być zdrowym i silnym należy prawidłowo się odżywiać, aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, wysypiać się co noc oraz ubierać się odpowiednio do pogody – wiedzą o tym mali i duzi uczniowie naszej szkoły.

Prawidłowe odżywianie jest bardzo ważne szczególnie w okresie jesiennym, kiedy tak łatwo o kaszel, katar czy chrypkę. Dlatego wszyscy zachęcają dzieci do jedzenia zdrowych, pełnych witamin i składników odżywczych posiłków. Ale czasami, nawet największego miłośnika przekąsek trudno namówić do zjedzenia czegoś, czego nie lubi...

Wtedy dobrym rozwiązaniem jest urozmaicenie posiłku, zamienienie go w ciekawą, nietypową potrawę i zaskoczenie niejadka formą, postacią, kolorami czy dodatkami w przekąsce.

Klasa II Przysposabiająca do Pracy przygotowała jesienne smakołyki z różnorodnych owoców i warzyw, które możemy spotkać jesienią. Uczniowie swoimi przysmakami poczęstowali m.in. Panią Dyrektor i Panią Sekretarkę. Pochwałą nie było końca, a szczególnym powiedzeniem wśród wszystkich cieszył się pyszny kompot z dyni.

jesienne przysmaki

   
© ALLROUNDER