Aktualności

7 maja 2012 – Delegacja ZSS w Warszawie

Delegacja naszych uczniów pod opieką mgra Macieja Maślińskiego 7 maja br. uczestniczyła w sali balowej Zamku Królewskiego w Warszawie w uroczystościach upamiętniających walki o wolność i niepodległość Polski z udziałem byłych żołnierzy Batalionu „Zośka".

Warszawska grupa rekonstrukcyjna wprowadziła oryginalny sztandar Baonu Zośka, następnie uczczono pamięć nieżyjących uczestników Akcji pod Arsenałem. Odznaczono za ofiarność i walkę o wolność żyjącym byłym żołnierzom AK Batalionu „Zośka".

Po uroczystościach nasza delegacja zjadła obiad w Zamku Królewskim i zwiedzała starówkę „Szlakiem Powstańców Warszawskich". Jazda po najdłuższych schodach w stolicy i widok Stadionu Narodowego zrobiły jednak największe wrażenie.

delegacja zss_w_warszawie

   
© ALLROUNDER