Aktualności

31 maja 2012 - Dzień Bez Papierosa

Dzień Bez Papierosa (ang: World No Tobacco Day) obchodzony jest od 1987 roku w dniu 31 maja. Dzień ten został ustanowiony, aby zwrócić uwagę na szkodliwość palenia tytoniu w wyniku którego co roku umiera lub ciężko choruje 400.000 osób. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel poświęcony szkodliwości palenia tytoniu. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Palenie to więzienie" oraz byli świadkami „Sądu nad papierosem" przygotowanego przez koleżanki i kolegów. Nasza Pani pielęgniarka zachęciła wszystkich, którzy jeszcze palą, aby jak najszybciej porzucili ten szkodliwy dla zdrowia nałóg. W czasie przerw w dniu 31 maja uczniowie mogli również wysłuchać piosenki zespołu Czarno-Czarni promującej zdrowy tryb życia bez papierosów - „Alice przestań palić".

http://w924.wrzuta.pl/audio/0E1rotr0zZR/czarno_czarni_alice_musisz_przestac_palic

Palić czy nie palić? Oto jest pytanie. Ty wybierasz! Przyłącz się do nas niepalących juz dziś!

dzien bez_papierosa

   
© ALLROUNDER