Aktualności

19 listopada 2019r.- XIII konkurs ekologiczny

konkurs ekoW Ostrowskim Centrum Kultury odbył się XIII finał konkursu ekologicznego, organizowanego przez MZO pod patronatem Prezydent Miasta Beaty Kilimek. Tym razem odbywał się on pod hasłem "Segregacja zmienia Ostrów".

Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży ostrowskich szkół i przedszkoli. Uczestnicy byli podzieleni na grupy wiekowe i wykonywali rożne prace plastyczne związane z tematem konkursu. Przedszkolaki otrzymały bawełniane torby i wykonywały na nich prace dowolną techniką. Uczniowie klas I-III wykonywali EKO-ZABAWKĘ nawiązującą do hasła konkursu.
Uczniowie klas IV- VI wykonywali projekt EKO – KOSZULKI, natomiast klasy VII-VIII przygotowywali dowolną techniką EKO – SZALIK. Jak co roku prace zaskoczyły swoją pomysłowością i precyzją wykonania. Wśród nich pięknie eksponowały się prace naszych uczniów.

Na gali finałowej w tym roku pojawili się także niecodzienni goście - zespół Big Cyc, który zaprezentował premierę swojego teledysku "Więcej tlenu". Kampania "Więcej tlenu", to apel do mieszkańców ziemi. Przestańmy palić w piecach węglem mialem i śmieciami. Zatruwamy siebie i najbliższych, bezmyślnie skracając długość swojego życia. Lepiej oddychać czystym powietrzem."-podkreślają muzycy zespołu.

W tym konkursie nie ma przegranych i wszyscy uczestnicy wyszli z upominkami od sponsorów konkursu..

Uczestnikom wystawy serdecznie dziękujemy za barwne i ciekawe reprezentowanie naszej szkoły!!!

   
© ALLROUNDER