Aktualności

8 listopada 2019 - Dzień Biało-Czerwony

DZIEŃ BIAŁO-CZERWONY to długoletnia tradycja Zespołu Szkół Specjalnych. Projekt ten przybliża dzieciom i młodzieży treści jakie kryje w sobie pojęcie PATRIOTYZM zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy cieszymy się wolnością. Wyjątkowość tego dnia społeczność uczniowska podkreśla poprzez odświętny ubiór utrzymany w tonacjach barw narodowych.
W poprzednich latach w ramach tego projektu, uczniowie ZSS otrzymali zaproszenie od Pary Prezydenckiej - Państwa Komorowskich i wspólnie z nimi, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie wykonywali biało- czerwone kokardy narodowe, zwane kotylionami. Ponadto dzieci i młodzież wręczały własnoręcznie zrobione kotyliony posłom w Sejmie RP.
Wcześniej w 2009 r. na stronie prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego zostały nagrodzone prace uczniów ZSS, przystępujących do konkursu „dziecięce logo strony internetowej prezydent pl."
W szkole natomiast uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości uświetniali różni znamienici goście, reprezentujący świat polityki, sportu i służb mundurowych oraz różnych zawodów: starostowie, posłowie, koszykarki, koszykarze, piłkarze ręczni i nożni, mistrz świata w parataekwondo

Tegoroczna uroczystość połączona była z rozstrzygnięciem MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „KOKARDA NARODOWA", na który wpłynęło ponad 200 prac od uczniów szkół i placówek województwa wielkopolskiego z Jarocina, Ostrzeszowa, Pleszewa, Konarzewa, Poznania, Kalisza, Krotoszyna i Ostrowa Wielkopolskiego.
Projekt odbył się dzięki wsparciu kilku instytucji grantu- finansowemu Centrum Rozwoju Komunalnego
nagrody dla uczestników: przekazali Prezes Rady Ministrów Pan Mateusz Morawieckiemu, Zarząd Województwa Wielkopolskiego na czele z panią marszałek Marzeną Wodzińską oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu pan Grzegorz Grygiel,
W tym roku uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego reprezentujący Panią Marszałek Marzenę Wodzińską Pan Jerzy Szukalski
pan Grzegorz Grygiel Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu
Pan Rafała Luciński Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego
Pan Bartosz Ziółkowski Prezes Centrum Rozwoju Komunalnego
Przedstawiciele spółek miejskich oraz Radny Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pan Marek Śliwiński
Pan Mateusz Nycek
Oraz przyjaciel szkoły pan Maciej Kędzierski
Na uroczystość przybyli licznie uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „KOKARDA NARODOWA"
W ramach obchodów 101-rocznicy Odzyskania Niepodległości ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH im. Janusza Korczaka organizuje jeszcze:
XV Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej
Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej
Szkoła dołączyła także do akcji Muzeum Józefa Piłsudskiego – Mamy Niepodległą
O godzinie 11:11 w ramach ogólnopolskiej akcji wspólne odśpiewano także Hymn Państwowy

dzien bialoczerwony

   
© ALLROUNDER