Aktualności

25 października 2019 - Zajęcia klas PP w ZUS

Uczniowie klas Przysposabiających do Pracy w dniu 25 października na specjalne zaproszenie Dyrekcji Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie Wielkopolskim, mieli niebywałą okazję zapoznania się z funkcjonowaniem tej instytucji. Podczas wizyty w ZUS poznali między innymi istotę ubezpieczeń społecznych i społecznego solidaryzmu, zapoznali się z wypłacanymi świadczeniami. Uświadamiali sobie potrzebę ubezpieczenia się w czasie aktywności zawodowej oraz indywidualnej dbałości o swoją emerytalną przyszłość. Dzięki uprzejmości organizatora poznali specyfikę pracy w urzędzie, odwiedzili różne wydziały. Największe wrażenie zrobił na nich wydział archiwizacji oraz wizyta w gabinecie Wicedyrektora Oddziału. Na zakończenie uczniowie i nauczyciele otrzymali prezenty związane z 85–leciem istnienia Zakładu. Mamy wielką nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli możliwość odwiedzenia ZUS, ponieważ była to dla nas niesamowita lekcja, niezwykle praktyczna i perfekcyjnie przygotowana, za co serdecznie dziękujemy Dyrekcji i pracownikom ZUS w Ostrowie Wielkopolskim.

zus

   
© ALLROUNDER