Aktualności

23 października 2019 - Dzień Papieski

dzien papieskiW dniu 23 października 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Papieski. Była to inicjatywa związana z przystąpieniem do Ogólnopolskiej Innowacji Pedagogicznej. Celem było przybliżenie sylwetki Jana Pawła II oraz wychowanie do wartości poprzez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych. Uczniowie byli odświętnie ubrani z motywem ubioru w kolorze żółto – białym. Po wprowadzeniu w tematykę spotkania przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty i zapalili znicz pod wizerunkiem papieża Polaka. Następnie za pomocą multimediów został przedstawiony krótki życiorys Karola Wojtyły. Uczniowie byli pochłonięci oglądaniem sylwetki tak znakomitego Polaka. Przejęcie oraz wzruszenie widać było na twarzach wszystkich uczestników spotkania kiedy pojawiły się sceny filmu przedstawiające chorobę i śmierć papieża.
Na koniec spotkania została odśpiewana ukochana przez Jana Pawła II piosenka religijna „Barka". Było to dla wszystkich bardzo wartościowe spotkanie. Jesteśmy dumni z naszego rodaka, który rozsławił nasz kraj na cały świat i dzięki niemu Polska została zauważona w świecie.

   
© ALLROUNDER