Aktualności

11 pażdziernika 2019 - Bezpieczny Powiat - nauka i popularyzacja pływania

Zespół Szkół Specjalnych od wielu lat bierze udział w programie Powiatu Ostrowskiego - „Bezpieczny Powiat - nauka i popularyzacja pływania". Zajęcia w wodzie prowadzone są dla uczniów z wieloraką niepełnosprawnością. Odbywają się w każdy wtorek na krytej pływalni „Wodny Raj". Pływanie jest jedną z dyscyplin sportu, którą może uprawiać każdy, niezależnie od wieku. Na naukę pływania nigdy nie jest za późno, jednak im szybciej ją rozpoczniemy, tym lepsze będą efekty. Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą oraz sprawiają uczniom wiele radości. Wpływają pozytywnie na prawidłową postawę ciała. Zajęcia te są doskonałą formą zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego od zajęć szkolnych.

bezpieczny powiat

   
© ALLROUNDER