Aktualności

6 czerwca 2019 - Dzień Dziecka w szpitalu

dzien dziecka6 czerwca 2019 r. mury ostrowskiego szpitala przy ulicy Limanowskiego pojaśniały radosnym uśmiechem wielu dzieci zmagających się z różnymi dolegliwościami, leczonymi na Oddziałach Chirurgii i Transmatologii Dziecięcej, Laryngologii oraz Pediatrii. Odbyła się tutaj impreza z okazji Dnia Dziecka zorganizowana przez Dyrekcję i nauczycieli Zespołu Szkól Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim. Imprezie towarzyszyło też ważne wydarzenie z życia szkoły, otwarcie w szpitalu nowej świetlicy terapeutycznej . W związku z tym cała społeczność dziecięca szpitala mogła się bawić w pachnącym świeżością obiekcie. Nauczyciele Zespołu Szkól Specjalnych zapewnili najmłodszym pacjentom wiele znakomitych atrakcji z udziałem animatorek z Happy Kids Party. Świętującym dzieciom udało się chociaż na chwilę zapomnieć o bólu dzięki występom tanecznej grupy baletowej „Gwiazda" oraz piosenkom zespołu „Lady & Gentlemen". Pokrzepieniu i otarciu łez z powodu choroby i rozłąki z najbliższymi sprzyjało również wręczenie upominków oraz słodyczy ufundowanych przez: Eliza K. Wrembel fotografia, państwa M.K. Czajów z Hurtowni Delta Trade, właścicieli sklepu Majolinek, Wytwórni Cukierków Karmelek, Ksero- Service, Bocioland , uczniów ze Szkoły podstawowej nr 13 im. S. Rowińskiego i pani K. Krzywola –Sky Fitness.
Tego dnia wszystkie serduszka dzieci przebywających w szpitalu zabiły mocniej i radośniej. Najmłodszym pacjentom udało się zapomnieć o chorobie czego dowodem były rozweselone dziecięce twarze – balsam na dusze wszystkich dorosłych.

   
© ALLROUNDER