Aktualności

3 kwietnia 2019 - XVI Regionalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych

matpW środę 3 kwietnia 2019 odbył się, już XVI Regionalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Koninie. W sportowym święcie wzięło udział siedmioro zawodników z naszej szkoły: Nikola, Amelia, Weronika, Adam, Mikołaj, Michał, Oskar oraz Agnieszka – nasza absolwentka. W Programie Aktywności Motorycznej nie ma rywalizacji między sportowcami, jest pokonywanie słabości i walka zawodników z własną niepełnosprawnością. Tu wszyscy są zwycięzcami!
Konkurencje są tak dobrane, aby każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności. Jest między innymi pokonanie nierównego podłoża, przejście przez tunel, zbieranie przedmiotów, rzut do celu, strzał na bramkę – wszystkie aktywności dostosowane do poziomu i możliwości ćwiczącego.
Podsumowaniem sportowego wysiłku był medal i upominek dla każdego zawodnika.

   
© ALLROUNDER