Aktualności

11 marca 2019- Spotkanie dietetykiem

11 marca 2019 r. naszą szkołę odwiedziła Pani Klaudia – dietetyk z Centrum Dietetycznego Naturhouse. Pani Klaudia przeprowadziła prelekcję w dwóch grupach wiekowych na temat zdrowego odżywiania. Mówiła o tym, jak ważne jest, by dostarczać, poprzez jedzenie, wszystkich składników pokarmowych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu Pani Klaudia wspomniała również do czego doprowadzić może nadmierna ilość niezdrowego jedzenia, a także co dzieje się, jeśli nie jemy wystarczająco dużo. Chętnie i z cierpliwością odpowiadała na wszystkie pytania zarówno dzieci, jak i opiekunów. Na koniec podarowała wszystkim materiały – czasopisma związane ze zdrowym odżywianiem oraz piramidy żywienia .
Dowiedzieliśmy się, że właściwe nawyki żywieniowe należy wprowadzać od najmłodszych lat. Bardzo ważne jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki witamin, minerałów oraz produktów zbożowych. Posiłki powinny być urozmaicone i o stałych porach. To co jedzą dzieci zależy przede wszystkim od dorosłych, będących dla nich najlepszym przykładem.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas!

spotkanie

   
© ALLROUNDER