Aktualności

9 marca 2019 - Bawimy i uczymy

Dzisiaj w Zespole Szkół im Janusza Korczaka było bardzo gwarno i wesoło. 9 marca był dniem otwartym w naszej szkole. Motto dnia: "BAWIMY I UCZYMY". Wszyscy chętni mogli sobotnie dopołudnie spędzić na wesołych zabawach stymulujących rozwój dziecka. Rodzice mogli nauczyć się jak kreatywnie i ciekawie spędzać czas ze swoimi pociechami. Zabawy sensoryczne dostarczają różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów malucha i poszerzają świat jego doznań. Nie potrzeba do nich skomplikowanych zabawek, można wykorzystać przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które znajdą się w każdym domu. Najważniejszym narzędziem w czasie tej zabawy są dziecięce rączki. To one przesypują, ugniatają i tworzą. Oprócz zabaw sensorycznych dzieci wyczarowywały pod okiem nauczycieli placówki prace plastyczne o tematyce wiosennej. Pełną parą pracowały nasze "magiczne" - interaktywne dywany. W sali gimnastycznej mali sportowcy pokonywali kolorowe tory przeszkód. Po wysiłku każdy mógł odpocząć w sali doświadczania świata. Każdy rodzic, który odczuwa niepokój związany z rozwojem swojego dziecka otrzymał darmową poradę psychologiczną, logopedyczną lub rehabilitacyjną. Uśmiech dzieci i zadowolenie rodziców, którzy z podziwem patrzyli na wyposażenie naszej szkoły były dla nas bezcenną nagrodą. Zapraszamy do naszej szkoły!!!Każdy może zobaczyć jak u nas jest pięknie i kolorowo!!!

bawimy uczymy

   
© ALLROUNDER