Aktualności

6 lutego 2019 - VIII Olimpiada Zimowa

W środę 06.02.2019 roku na szkolnym boisku odbyła się VIII Olimpiada Zimowa, która na stałe wpisana została do kalendarza imprez sportowych realizowanych w naszej szkole i z każdym rokiem cieszy się powodzeniem wśród uczniów. Celem imprezy jest rozpowszechnienie idei olimpijskiej; zapoznanie z symbolami olimpijskimi oraz tradycją otwierania i zamykania Igrzysk a także kształtowanie postawy fair play w czasie rywalizacji sportowej. Tak jak na prawdziwej Olimpiadzie zawodnicy przemaszerowali wokół boiska przy dźwiękach Marsza Radeckiego. Następnie w postawie zasadniczej wysłuchali Hymnu Olimpijskiego oraz złożyli uroczyste ślubowanie. Po ceremonii otwarcia uczniowie rywalizowali w takich konkurencjach jak: Biathlon, Saneczkarstwo, Hokej, Bieg sztafetowy, Drużynowy konkurs skoków narciarskich, Skok przez zaspę oraz Curling. Każdy uczeń został nagrodzony dyplomem oraz słodką niespodzianką. Gratuluję zawodnikom uczciwej rywalizacji i dziękuję nauczycielom, którzy pomagali dbając o bezpieczeństwo uczniów podczas zmagań sportowych.

olimpiada

   
© ALLROUNDER