Aktualności

6 lutego 2019 - III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej

OLIMPIJCZYCY NA MEDAL

Kto zdobył najwięcej medali dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich? Jaką dyscyplinę uprawiał Jerzy Kulej? Co to jest olimpiada? - to tylko kilka z wielu pytań, na które odpowiadali uczestnicy III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej, który odbył się 6 lutego w Jarocinie.
Naszą szkołę reprezentowali: Witold Pawlak, Tomasz Rojewski i Dawid Górecki. Po udzieleniu odpowiedzi na pytania testowe uczniowie zmierzyli się z zadaniem polegającym na rozpoznawaniu sylwetek polskich olimpijczyków z zaprezentowanych zdjęć. Na tym etapie chłopcy popełnili jeden jedyny błąd i to spowodowało, że ostatecznie „Korczakowcy" zajęli trzecie miejsce. Z Jarocina przyjechali jednak zadowoleni, bo uhonorowani okazałym pucharem i obdarowani nagrodami rzeczowymi.

olimpijczycy

   
© ALLROUNDER