Aktualności

18 kwietnia 2012 - MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W KOSZYKÓWCE MĘŻCZYZN I KOBIET

W hali sportowej w Zespole Szkół Transportowych w Ostrowie Wlkp. po raz piąty Zespół Szkół im. Janusza Korczaka i Stowarzyszenie „SPRAWNI RAZEM" w Ostrowie Wlkp. było organizatorem Mistrzostw Wielkopolski w koszykówce kobiet i mężczyzn osób niepełnosprawnych. Do Ostrowa przybyły reprezentacje z pięciu okręgów z całej wielkopolski (kaliski reprezentowały dwie drużyny z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wlkp. pod trenerską opieką Kaspra Smektały, leszczyński, poznański, koniński i pilski). Mistrzostwa rozegrane zostały systemem każdy z każdym. W historii tych Mistrzostw po raz pierwszy poziom rozgrywek był tak wyrównany, że do ostatniego meczu nie można było przewidzieć, która reprezentacja zdobędzie pierwsze miejsce.

Głównym organizatorem i Sędzią Mistrzostw był Maciej Maśliński. W końcowej klasyfikacji rozgrywek w kategorii kobiet Mistrzostwo Wielkopolski zdobyła drużyna ze Wschowy (okręg leszczyński), II miejsce i tytuł Wicemistrza Wielkopolski zdobyła drużyna z Ostrowa Wlkp., III miejsce drużyna z Gołańczy (okręg pilski), IV miejsce Gniezno (okręg poznański). W kategorii mężczyzn Mistrzostwo Wielkopolski obroniła drużyna z Ostrowa Wlkp., II miejsce i tytuł Wicemistrza Wielkopolski zdobyła drużyna ze Wschowy (okręg leszczyński), III miejsce drużyna z Kępna. Drużyna Zespołu Szkół Specjalnych z Ostrowa Wlkp. uzyskała awans do finału Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn.

koszykowka2012

koszykowka2012 b

   
© ALLROUNDER